Chat with us, powered by LiveChat

Co, gdzie, kiedy?

Kiedy:                  31 maja – 3 czerwca 2018
Gdzie:                  Gród Rycerski w Biskupicach (Byczyna)
Koszt:                  260 zł/os
Nocleg:               30 zł/dobę (3 noce) (ograniczona liczba miejsc!) lub bezpłatne pole namiotowe
Typ gry:               symulacyjno-narratywistyczny
Limit graczy:        120 osób
Organizator:        Stowarzyszenie Fantazjada

Założenia gry

Fantazjada 2018 to pierwsza część opowieści o mieście, której głównym bohaterem jest społeczność.

Będzie to larp symulacyjno-narratywistyczny, w którym nie ma miejsca na wątki gamistyczne. Stawiamy przede wszystkim na przekonujące odwzorowanie świata oraz kreowanie i przeżywanie ciekawej historii.
Gra będzie trwała od piątku rana, do późnego wieczoru w sobotę, bez przerwy (24h/dobę). Będzie poprzedzona obowiązkowymi czwartkowymi warsztatami oraz akredytacją.

Postanowiliśmy w tym roku zrobić grę, która znacząco odstaje od schematu, jakim kierowaliśmy się w ostatnich kilku latach. GTGF w swojej nazwie żegna się z pierwszymi dwoma literami: Fantazjada 2018 nie będzie grą ani górską, ani terenową.
Nie będzie też grą bitewną, a posiadanie broni (bezpiecznej) podczas larpa będzie wymagało mocnego uzasadnienia. W końcu nie będzie też grą mającą realny wpływ na losy świata, zamiast tego będzie traktować o niewielkim mieście i losach jego lokalnej ludności.
Ze względu na charakter tegorocznej gry oraz duży nacisk na zbudowanie zwartej społeczności zmieniliśmy również podejście do sposobu zgłaszania postaci. Zamiast otwartych i generycznych sugestii postaci, przedstawimy listę zamkniętych wakatów, którym dedykowane karty postaci zostaną przygotowane z wyprzedzeniem.

Więcej w dokumencie projektowym, już wkrótce!


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *