10 topowych atrakcji: Co zwiedzić w Berlinie i innych europejskich miastach

Podróże do europejskich miast są zdecydowanie jednym z najlepszych sposobów na poznanie fascynującej historii, wyjątkowej kultury i oszałamiającej architektury Starego Kontynentu. czasami może być jednak trudno zdecydować, jakie atrakcje warto zobaczyć podczas pobytu. Aby pomóc Wam w wyborze, przygotowaliśmy listę topowych miejsc do zwiedzania w Berlinie i kilku innych popularnych miastach Europy.

Co zwiedzić w Berlinie – topowe atrakcje stolicy Niemiec

W Berlinie, stolicy Niemiec, zdecydowanie nie zabraknie dla Was atrakcji! Na pewno koniecznie warto zacząć od tak znanego miejsca jak Brama Brandenburska, która symbolizuje jedność miasta i historię, która go ukształtowała. Kolejnym obowiązkowym punktem na mapie zwiedzania powinien być Mur Berliński i East Side Gallery, gdzie możecie zobaczyć zachowane fragmenty historycznej granicy między wschodem i zachodem. A może trochę kultury? Muzeum Pergamońskie oraz Wyspa Muzeów z pewnością zaspokoją Waszą ciekawość i głód wiedzy.

Co zwiedzić w Apulii? Sekrety włoskiego południa

Jeśli planujecie podróż do południowo-wschodniej części Włoch – Apulii, to na miejscu z pewnością będą się zastanawić, co warto zobaczyć. Warto zacząć od urokliwego miasta Alberobello z unikalnymi domkami zsucha – Trulli, które są wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Innym ciekawym miejscem jest zamek w miejscowości Castel del Monte, który dzięki swoim idealnie symetrycznym kształtom przyciąga turystów z całego świata. Barwna i pełna życia Bari również nie może być pominięta, a w szczególności bazylika św. Mikołaja oraz zabytkowe centrum.

Co zwiedzić w Rzymie? Wieczne Miasto pełne atrakcji

Podróż do Rzymu zadeptuje Was po jednym z najpiękniejszych i najbardziej historycznych miast na świecie. Co zwiedzić pierwszego? Koloseum Rzymskie ze swoimi monumentalnymi ruinami to świadectwo dawnej potęgi imperium rzymskiego. Nadal jesteście w fazie “co zwiedzić”? Fontanna di Trevi z biegającymi koniami i mnóstwem monet na dnie to kolejne must see, a zaznaczyć, by wracać do Wiecznego Miasta. Oczywiście, nie można pominąć także Watykanu z Bazyliką św. Piotra i muzeum watykańskim, gdzie znajduje się słynna Kaplica Sykstyńska.

Co zwiedzać w Barcelonie? Katalońska perła pełna zabytków

W Barcelonie, jednym z najciekawszych miast Hiszpanii, także można poczuć tego ducha historii i kultury. Na początku warto zwiedzić La Rambla, słynną ulicę z licznymi barami, restauracjami oraz kawiarniami. Serce miasta bije także w monumentalnej Sagradzie Familia – bazylice zaprojektowanej przez Antoni Gaudí, której budowa trwa już setki lat. Pod tym samym niebem przeszliśmy do Parku Güell, gdzie również znajdują się dzieła tego geniusza. Warto zaznacząć również barrio gotico – stare miasto z wąskimi uliczkami oraz kameralnymi placykami.

Co zwiedzić w Wilnie? Litewska stolica pełna historii

W Wilnie, stolicy Litwy, warto zatracić się w labiryncie malowniczych uliczek, które prowadzą tu i ówdzie. Szlakiem Waszego zwiedzania koniecznie będą wilenskie kościoły i cerkwie, takie jak Kościół św. Anny czy Cerkiew św. Marcina, gdzie na naszych oczach kochają się wieże latami. Litewskie atrakcje nie są pełne bez starej dzielnicy Użupio, prawdziweego miasta w mieście. Wilno oczarowuje swoją górą historii na Górze Trzech Krzyży.

Co zwiedzac w Belgii? Belgia – kraina piwa, czekolady i preromanizmu

W przypadku małego będzie się zastanawiać, co zwiedzać, gdzie może nasze kroki robią kierować mnie też miasta takie jak piękna Brugia z malowniczymi kanałami czy też Gandawa z zapierającą dech w piersiach architekturą. Naprzeciw nas staje Atomium w Brukseli, będący symbolem miasta, przywitacie mnie miejsce dla miłośników sztuki z Muzeum Magritte.

W kolejnych punktach przeczytasz o tym, co warto zwiedzić w Dublinie, Barcelonie, Pizie i Bergen.

Najważniejsze atrakcje turystyczne w Europie: przewodnik po niezwykłych miejscach

W stolicy Niemiec, Berlinie, warto zwiedzić Bramę Brandenburską oraz Mur Berliński wraz z East Side Gallery. Kierując się na południe Włoch, do Apulii, nie można pominąć takich atrakcji, jak miasto Alberobello ze słynnymi Trulli, zamek Castel del Monte czy też pełne życia Bari.

Rzym, Wieczne Miasto oferuje wiele wspaniałych miejsc do zwiedzenia, takich jak Koloseum Rzymskie, Fontanna di Trevi czy natłok bogactw watykańskich, w tym Bazylikę św. Piotra. W Barcelonie, hiszpańskiej perle, warto udać się na słynną La Ramblę, odwiedzić wzorcową Sagradę Familię oraz Park Güell autorstwa Gaudí.

Litewska stolica, Wilno, zaprasza na odkrywanie swojej historii poprzez liczne kościoły, malownicze uliczki oraz starą dzielnicę Użupio. Belgia, kraj piwa i czekolady, do odkrycia miasta, takie jak urokliwa Brugia z kanałami czy też imponująca Gandawa.

W Dublinie można zwiedzać liczne atrakcje, takie jak Stare Miasto czy Guinness Storehouse. W Barcelonie warto odwiedzić dzielnicę gotycką i Park Güell, w Pizie zaś – zobaczyć słynną Krzywą Wieżę. W norweskim Bergen zachwycą malownicze fjordy oraz starówka Bryggen. Oto niezwykłe miejsca, które warto odwiedzić, podróżując po Europie.

Back to top button