Chat with us, powered by LiveChat

Człowiek o ciele bestii, bestia w ciele człowieka.

Opis mechaniczny:

Człowiek (a więc podobno istota inteligentna) pod działaniem uroku sfery życia.

Charakteryzacja:
Futrzasty kostium odpowiedni do zwierzęcia, którym jest.

Atak:
Bezpieczne pazury i/ lub jakakolwiek broń dostępna ludziom.

Odporność:
W ludzkiej postaci normalna (1-3 pkt + ewentualnie pancerz).
W zwierzokształtnej postaci nawet 6 i więcej pkt.

Opis fabularny:

Wygląd:
Człowiek, który w czasie pełni księżyca przekształca się w humanoida o częściowo zwierzęcym ciele, np. z łbem, pazurami i sierścią wilka. Wilkołaki są względnie pospolite, ale istnieją też m.in. kotołaki i niedźwiedziołaki.
Często mylnie określa się tak osoby będące pod wpływem Sfery Umysłu, jednak tamte jednostki zachowują wygląd człowieka (choć często odartego z ubrań i nieogolonego), a przejmują tylko zachowania zwierząt.

Pochodzenie:
Pierwotnie były to istoty powołane do życia przez szalonych i nieodpowiedzialnych, choć genialnych magów Życia. Jedynie w ponurej legendzie przetrwała historia pierwszych zwierzołaków, które obróciły się przeciw swoim stwórcom.
Dziś cieszą się przyjaźnią i opieką wyznawców Dawnej Wiary, którzy uważają zwierzołactwo za dar i znamię szczególnej łaski.

Występowanie:
Spotykane na całym Świecie.

Zachowanie:
Po przemianie w postać zwierzęcą, zwykle wpadają w morderczy amok. Jeżeli człowiek posiada bardzo silną wolę, potrafi do pewnego stopnia kontrolować swoją zwierzęcą agresję, a nawet samą przemianę.
Także w ludzkiej postaci charakteryzuje ich po trosze zwierzęca natura i skłonności.

Walka:
Walczy jak zwierzę, którym po części jest, czyli najczęściej zębami i pazurami.
Zwierzołaka rani każdy zwyczajny oręż, jednak specjalne właściwości ma srebro, które sprawia, że pokonany powraca do ludzkiej postaci dopóki nie odzyska sił.
Można go również odczarować, choć niekiedy jest to bardzo trudne.

Trofea:
Krew. Magowie materii i alchemicy potrafią sporządzić z niej m.in. eliksir pozwalający zwykłemu człowiekowi na zmianę postaci w zwierzęcą.

Na podstawie zapisków Nimue Złocistej.