Piękne i zadbane włosy są niewątpliwie synonimem kobiecości. Jednak nie ma się co oszukiwać rozjaśnianie jest zabiegiem, który znacząco obciąża włosy, a do tego w salonie fryzjerskim jest bardzo kosztowne. Dziś podpowiemy Wam, jak dbać o włosy rozjaśniane, a ponadto przedstawimy Wam sposób na przygotowanie taniej, ale niezawodnej maseczki. Dowiecie się także, jak często powtarzać zabieg rozjaśniania.
Domowa maseczka na piękne włosy
Jeżeli Wasz studencki budżet jest ograniczony, ale nadal chcecie cieszyć się pięknymi i zadbanymi włosami, to na pewno warto przygotować maseczkę majonezową, która jest wręcz idealna do włosów rozjaśnianych. Jej przygotowanie w żadnym wypadku nie jest czasochłonne. Tak naprawdę wystarczy tylko słoik majonezu oraz odrobina soku z cytryny. Do miski przekładamy zawartość małego słoiczka zwykłego majonezu. Pamiętajcie, że nie może być to produkt wegański. Następnie dodajemy do niego trzy łyżki soku z cytryny. Całość mieszamy i nakładamy na świeżo umyte i wysuszone włosy. Rozczesujemy je. Jeżeli macie długie włosy, to zaplećcie warkocz. Warto też zabezpieczyć włosy czepkiem, by nie zabrudzić ubrania. Taką domową maseczkę możecie trzymać na włosach nawet całą noc, ale minimum około godzinę. Po tym czasie spłuczcie maskę i ponownie umyjcie włosy szamponem, np. z ekstraktem ziołowym albo z dodatkiem kwasu hialuronowego. Możecie także nałożyć na włosy olej spożywczy, np. rzepakowy, a jeżeli w domu macie olej kokosowy, to wykonajcie olejowanie.
Jak często rozjaśniać włosy?
Rozjaśnianie włosów jest zabiegiem bardzo inwazyjnym. Źle wykonane może uszkodzić strukturę włosów, a nawet podrażnić skórę głowy. Jeżeli wykonujecie je samodzielnie w domu, to pamiętajcie, by nie przekraczać czasu, jaki rekomenduje producent i umieszczony jest na pudełku. Jeżeli chcecie rozjaśnić włosy ciemnobrązowe lub czarne, to róbcie to stopniowo. Bardzo dobrze sprawdza się też farba do włosów blond, która pozwoli rozjaśnić włosy o kilka tonów. Najlepiej wybrać formułę kremu koloryzującego, który wnika w strukturę włosa i zapewnia intensywny, a także długotrwały kolor. W składzie farby powinny znaleźć się także olejki roślinne, które odpowiadają za nawilżenie, a także zabezpieczają włosy przed uszkodzeniem. Zabiegu koloryzacji nie należy powtarzać zbyt często. Najlepiej zachować umiar i robić to, co około 3 miesiące. Oczywiście pojawi się odrost, ale i z nim można sobie poradzić, wybierając tonowanie włosów. Toner nie wnika w strukturę włosów, a jedynie go oblepia. Dzięki temu jego działanie jest zdecydowanie delikatniejsze. Możecie też zastosować szampony koloryzujące, które naprawdę dobrze odświeżają kolor, ale też nie uszkadzają włosów.
Jak wykonać olejowanie włosów blond?
Włosy blond wymagają szczególnej ochrony. Duże znaczenie ma ich nawilżanie, ale i natłuszczanie. Do tego celu najlepiej użyć oleju kokosowego, który nie powoduje żółknięcia kosmyków. Duże znaczenie ma tutaj fakt, że olej wnika w głębokie warstwy włosów, a także wzmacnia cebulki. Najlepiej umieścić olej kokosowy w miseczce i nakładać go na suche włosy pasmo po paśmie. Po kilku minutach możecie usiąść nad parą wodną. Dzięki temu olejek wniknie w jeszcze głębsze warstwy włosów i doskonale je nawilży. Po około 30 minutach zastosujcie olejek na skórę głowy i wykonajcie delikatny masaż. Pozostaje już tylko spłukać olejek i umyć włosy metodą OMO. Oznacza to, że stosujecie podwójne nawilżenie. Na początek nakładacie na włosy odżywkę, potem myjecie włosy szamponem do włosów blond, a na koniec aplikujecie nawilżającą maskę z emolientami, koniecznie takimi, które nie powodują żółknięcia pasm, jeśli takiego efektu chcecie uniknąć.