Chat with us, powered by LiveChat

Image English ver. 

W skrócie: Kraj wzorowany na średniowiecznej Rzeszy niemieckiej.
Obecny Władca: Brak, trwa spór o tron.
Dominująca Religia: Azunizm (Ammanizm) Zachodni, państwo w dużej mierze laickie.

Historycznie Hammerstein to związek całej rzeszy księstw i prowincji, rządzonych silną ręką Cesarza i rady książąt- elektorów. Swego czasu największe mocarstwo Znanego Świata, zostało wyczerpane przegraną Wielką Wojną z Antalią, w której utraciło przygraniczny Sylverberg (Silberberg). Północne prowincje najeżdżane są regularnie przez wikingów z Ragovar. Mimo to jego mieszkańcy czują nie do końca nieuzasadnioną wyższość wobec reszty Znanego Świata, co na obczyźnie miewa ujście w niemal przysłowiowym powiedzeniu “In Hammerstein…” (tutaj wyjaśniają, o ile lepiej dana rzecz jest urządzona w ich kraju).

Cesarstwo należy do państw gdzie wiara w Ammana, zwanego tu czasem Azunem, jest religią narodową. Jednak znacznie rzadziej niż w Antalii spotyka się fanatyków, a stosunek kapłanów do aktualnych wydarzeń jest zazwyczaj dyktowany pragmatyzmem. Innowiercy ścigani są rzadziej niż w Antalii, a magia jest mniej skrępowana nadzorem (choć nekromancja i demonologia są zakazane). Niemniej we wszystkich sporach politycznych i sukcesyjnych, zawsze wyciąga się “kwestie religijne”, zaś Arcykapłani są niemal tak wpływowi jak Elektorzy.

Hammerstein prowadzi ożywioną wymianę handlową z miastami- państwami zachodu i innymi krajami. Dysponuje potężnym przemysłem, w tym zbrojeniowym i wydobywczym. Szybko odbudowało również stosunki z Antalią, czego może dowodzić chociażby działalność na jej terenie Amsel Kurier, wywodzącego się z Cesarstwa przedsiębiorstwa pocztowego (jego placówkom utarło się nadawać nazwy o faunistycznym charakterze np. “Borsucza Nora” czy “Jaskółcze Gniazdo”). Stolica (Kaiserburg) jest największym ośrodkiem nauk magicznych w północnym świecie, słynnym z Cesarskiej Hammersztyńskiej Akademii Magicznej (w skrócie, no cóż, CHAM.).