Widmo zwane także zjawą, cieniem. Widmo to właśnie astralny cień, duch ukazujący się żywym, echo ziemskiego pobytu duszy, którą zatrzymają na świecie nieuporządkowane sprawy.

Opis mechaniczny:

Humanoid, istota astralna, niematerialny, widzialny przez żywych.

Charakteryzacja:
Biała, połyskująca skóra. Brak możliwości wydawania artykułowanych dźwięków.

Atak:
brak

Odporność:
Całkowicie odporny na ataki fizyczne. Podlega jedynie magii śmierci i życia.

 

Opis fabularny:

Wygląd:
Widmo przybiera postać osoby, którą było za życia, choć niekiedy może nabrać dodatkowych cech zależnie od charakteru osoby (od pięknych po obrzydliwe).

Pochodzenie:
Każdy śmiertelnik po śmierci pozostaje przez pewien czas duchem. Prawie zawsze w krótkim czasie odchodzi w zaświaty. Niekiedy jednak niezałatwione za życia sprawy lub inne przyczyny skazują ducha na pozostanie na tym świecie.

Występowanie:
Odwiedzają zwłaszcza miejsca, z którymi były za życia związane. Niekiedy stają się kłopotliwe, jednak magowie Życia, Śmierci, oraz kapłani, potrafią zamknąć przed nimi tereny, na których byłyby niepożądane.

Zachowanie:
Widma nie potrafią samodzielnie oddziaływać na materię. Aby zaspokoić swoje rozpaczliwe pragnienia, potrzebują pomocy medium.

Walka:
Widma nie stanowią fizycznego zagrożenia dla żywych, same też nie podlegają atakom fizycznym. Za pomocą magii można ducha uwięzić lub odegnać.
Odegnać można je z pomocą czarów sfery śmierci i życia lub z pomocą egzorcyzmów kapłanów. Prawie zawsze można też odesłać widmo dokańczając sprawy, które trzymają je na ziemi.

Trofea:
Brak. Funkcjonują jednak tzw. „Charoni”, media które z daru talentu uczyniły sobie proceder, pomagając duchom w zamian za „obola” – cenne informacje, na przykład na temat zgromadzonego za życia majątku.

Na podstawie zapisków Nimue Złocistej.